Postavy

1. března 2011 v 19:20 | Viktor F. |  Mafia II

Vito Scaletta:
Vito Scaletta do Ameriky přijel s rodiči jako malé dítě a o těžkém životě chuďase zjistil vše z první ruky v italském ghettu Empire Bay. Vito se poučil z otcova předča
sného odchodu do hrobu a rozhodl se, že žít podle zákonů je pro hlupáky. Své děství strávil na ulicích, kde se s
eznámil s Joem Barbarou, uřvaným chuligánem, ze kterého se brzy stal Vitův nejlepší přítel. Vito a Joe, mozek a
svaly za

stovkou drobných zločinů, neustále závistivě sledující bohaté mafiány namyšleně chodící po italské čtvrti.
Vito a Joe, snící o lepším pohodlnějším životě. Dospělý Vito je za každou cenu odhodlaný dosáhnout v životě něčeho lepšího.Joe Barbaro:

Joe Barbaro je profesionální zločinec a celoživotní přítel Vita Scaletty. Je nepředvídatelný a přímočarý, dokáže natropit problémy krakticky v jakékoliv situaci. Malý Joe byl postrachem ulice. S mladším Vitem se seznámil, když ho Vito vyzval na souboj, aby mohl vstoupit do jeho gangu. Během dalších deseti let dvojka Joe a Vito společně fungovala velice dobře, racionální Vito držel divokého Joa na kontrole a společně fungovali jak uspěšný pár drobných zlodějíčků. Dnes si Joe života užívá - silné pití, rychlá auta, lehké ženy. Postuovat nahoru po žebříku zločinecké hierarchie je pro něj perfektní způsob, jak ukojit své potřeby.Henry Tomasino:

Henry Tomasino je syn sicilského mafiána, kterého v roce 1931 poslal do Ameriky, aby ho zachránil před Mussoliniho útokem na sicilskou mafii. Po připlutí do Empire Bay se Henry dostal pod ochranu rodinného přítele a bezohledného šéfa místní mafie Alberta Clementa. Henry je teď plnohodnotným členem Clementeho rodiny a je považován za loajálního vojáka a respektovaného zabijáka. Henry se chová odměřeně a má jen málo přátel. Jedinou opravdovou motivací je pro něho čest a pýcha.

Eric:Eric Reilly se narodil irským imigrantům v Empire Bay v roce 1918. Vyrostl v Millville, kde se svým otcem jako mechanik opravující náklaďáky firmy Trago Oil. V roce 1936 se oženil se Sárou Collinsovou, dcerou vedoucího autoparku Trago. Po svatbě se Eric jen málokdy objevil doma, místo toho trávil noc pitím se svými kamarády a často slovně i fyzicky napadal ženu. Vydržela to s ním dva těžké roky, než mu utekla. Eric krátce na to přišel a teď si vydělává peníze občasnou výpomocí v barech a prodávání marihuany.Marty:

Martin Santorelli se narodil v Empire Bay v roce 1933. Jeho otec pracoval jako promítač ve velkém kině ve středu města, takže Marty ako kluk viděl spoustu filmů, hlavně gangsterek. Marty snil o životě mafiána a jako dospívající adolescent často chodil do Freddieho baru, stejně jako jeho soused z dětství a velký idol Joe Barbaro. Dnes pro Joa dělá různé dorbné práce, předává zprávy, vybírá jeho výhry a leští mu auto. Neustále se snaží Joa přesvědčit, aby ho nechal jít do opravdové akce, ale Joe vidí Martyho jako mladšího bratra, který je zatím moc naivní, než aby se mohl pustit do něčeho vědčího.


Maria Scalettová:


Vitova matka Marie Scalettová si prožila těžké časy. Do Ameriky dorazila se svým manželem Antoniem a dvěma dětmi při hledání lepšího života. Místo toho jim Amerika ukázala sotva víc než chudobu a nesnáze. Sledovala, jak život jejího manžela ničí roky těžké práce a alkoholismu, a jak se její syn vydal na cestě zločince. Po smrti Antonia žije vdova Maria stále v malém rodinném bytě se svou dcerou Franceskou.Antonio Scaletta:
Antonio Scaletta se oženil se svou ženou Maríí v malinké sicilské vesničce San Martino v roce 1920. O rok později se dočkali
dcery Francescy, krátce na to i syna Vita. V roce 1932 vyrazil Antonio se svou rodinou na dlouhou cestu do Ameriky. Do Empi
re Bay dorazili prakticky bez peněz a bez sebemenčí znalosti angličtiny, takže přijal práci a
ubytování od šéfa přístavních odborů Dereka Pappalarda. Antonio, uvězný v nekonečném cyklu kostilámající práce a vyděračského nájemného, se ještě více vzdáli
své rodině, když si začal léčit zničené sny alkoholem. Utopil se v přístavu v roce 1943, když spadl z mola, zjevně v opilosti.Francesca Scalettová:

Francesca Scalettová je Vitova starší sestra. Nesmělá a tich dívka dokončila střední školu s vyznamenáním a od svých šestnásti vede církevní klub mládeže. Snažila se přesvědčit malého Vita, aby se nestýkal s členy místního dětského gangu, odměňovala ho bombóny za domácí práce a chození do kostela. Teď jsou oba sourozenci starší a Francesce nezbývá, než se modlit. Franceska, nebo "Frankie", jak jí Vito říká, žeje se svou matkou a vydělává na chod domácnosti jako účetná u Trago Oil Co.


Eddie Scarpa:

Žoviální sociopat Eddie Scarpa patří mezi nejnebezpečnější muže v Empirie Bay. Dřív pracoval jako hitman pro rodinu Moretti, teď z restourace Maltese Falcone řídí většinu vyděračského byznysu Carla Falconeho.Eddie se narodil v roce 1908 v Tamboře už jako mladík se zapletl s organizovaným zločinem. S Carlem se setkal při pašování alkoholu do Empire Bay během prohibice. Kdy se Carlo stal hlavou rodiny Moretti (dnes Falcone), vybral Eddieho jako kápa. Stále jsou blízkými přáteli, ačkoly Carlo tajně považuje Eddieho za potenziální problém, jelikož má Eddie problém s alkoholem.


Lucca Gurino:

Luca Gurino je kápo rodiny Clemente. Povýšení se dočkal po té, co svého předchůdce pohřbil v základech Culverovy hráze. Luca se vždy tváří uhlazeně, snaží se zamaskovat svou hrubou povahu bádechem sofistikovanosti a vzdělanosti, ačkoli jeho maskou často proniká jeho omezenost. Během prohibice se účastnil Clementeho pašeráckých operací, pak nějakou dobu řešil na Clementeho jatkách drsnější součásti rodinných kšeftů, dokud se díky své nemilosrdnosti nedočkal povýšení.

Derek Pappalardo:

Federico "Tlusťoch derek" Pappalardo je kápo rodiny Vinci a šéf místních odborů pro přístavní dělníky. V docích začal pracovat jako stávkokař v roce 1916. Zapletl se tam do pačšování, díky čemuž se seznámil se členy mafiánské rodiny Vinci. strávil dva roky ve vězení za zpronevěru a pak sehrál důležitou roli v mafiánské válce mezi rodinami Vinci a Moretti na počátku třicátých let, za což byl odměněn svou současnou pozicí. Oženil se s kmotřenkou Franka Vinci, což mu přineslo ještě větší prestiž. Derek je vulgární, násilnický a chamtivý, což jsou pro jeho práci velmi potřebné vlastnosti.Carlo Falcone:
Carlo Falcone dorazil do Ameriky v roce 1913 a rychle se zapletl s rodinou Moretti. Během prohibice šéfoval jejich pašeráckým operacím, společně s Eddiem Scarpou vozili alkohol do Kanady. V roce 1933 se Carlo tajně s Frankem Vincim a ukončil válku mezi rodinama Vinci a Moreeti, když napomohl zavraždit Tomasa Morettiho. Získal tak kontrolu nad rodinou Moretti. Carlo je velký stratég a modernizátor, který se nechce zdržovat s mafiánskými tradicemi ze Sicílie. Je mu jasné, že mafie zbohatla díky Prohibici, a snaží se najít podobný zdroj příjmů i pro dnešní dny.


Alberto Clemente:Alberto Clemente je šéfem rodiny Clemente. V roce 1920 zabil pro svého srýce Silvia palermského policejního kapitána musel utéct do Empire Bay. Tam pak díky kontaktům svého strýce vydělal velké peníze pašováním alkoholu během prohibice. Komise mu povolila založit vlastní rodinu v roce 1929. Ačkoli je Clementeho gang mocný, většina ostatních rodin je stále považuje za druhořadé. Mimo jiné také kvůli Clementeho jednání, nečestnému i na standardy mafie.


Frank Vinci:

Frank Vinci je dlouholetým šéfem rodiny Vinci. Do Empire Bay dorazil v roce 1908 se svým blízkým přítelem Leem Galantem a rychle mezi italskými imigranty zřídil výnosný vyděračský byznys. Jeho gang desetiletí vládl městu. Frank pracuje diskrétně, má blízké kontakty mezi politiky a policií, Když začátkem třicátých let vyschly příjmy z Prohibice, přešlo nepřátelství mezi rodinami Vinci a Moretti do otevřené války. Díky konfliktu přišel Vinci o svou pozici v podsvětí, ale stále zůstává vlivným prosazovatelem tradičních mafiánských hodnot, předevím co se týče drog. Jeho velký přítel ne Ennio Salieri.

Leo Galante:


Leo Galante je consigliere (poradce šéfa mafie) Franka Vinciho, hlava stojící za nejúspěšnější zločineckou organizací v historii Empire Bay. Když v roce 1908 dorazil s Vincim do Ameriky, založili si vlastní rodinu. Leo se staral o strategii a myšlení, zatímco Frank poskytoval hrubou sílu. Začátkem dvacátých let ovládli doky v Southportu, díky čemuž se jim za prohibice snadno pašoval alkohol.Leo je velký sportovní fanoušek, jeho láskou je hlavně box a dostihy, Dvacet let vedl ve městě největší sazkovou organizaci. V roce 1943 byl zatčen za pozměňování výsledků a soud ho poslal na pět let do vězení.Steve:


Stephen Coyne je vymahač rodiny Vinci. Steve vyrostl na venkově v Birklandu, do města se přestěhoval až ve svých šestnácti letech. Když Stevea zatýkali za ublížení na zdraví, vážně zranil policejního důstojníka a byl odsouzen na deset let ve vězení, ze kterých si pět odseděl. Právě ve vězení začal pracovat jako jako gorila pro dalšího vězně Dereka Pappalarda a jejich pracovní vztah pokračoval i po propuštění z vězení. Steve se kvůli svému kříženemu holandsko-irskému původu nikdy nestane plnohodnotným členem rodiny, ale stal se důvěrohodným společníkem poté, co zavraždil šéfa konkurenční rodiny Tomase Morettiho a ukončil tak válku gangů v Empire Bay.
Brian O´neil:


Dipton a Kinston jsou nejstarší čtvrť Empire Bay a O'Nellův gang, který v těchto oblastech vládne, má dlouhou historii. Brian O'Neill je vnukem Jimmiho O'Neilla, šéfa kdysi mocného irského gangu v Empire Bay. Klan O'Neillů se ve městě usadil už začátkem devatenáctého století. Brian má svůj vlastní gang podřadných kriminálníků, které používá na unáhlené a násilné zločiny. Krádeže, vloupačky, přepadení - Brianovou specialitou jsou právě tyto nejjednodušší zločiny, kde si může se svou hrubou silou a omezenou inteligencí získat dost peněz na noční popíjení a společnost některé z mnoha městkých prostitutek.

Mr. Wong:Pan wong má pozici vymahače v zločinecké organizaci Triád v Empire Bay. Jako centerála mu slouží restaurace Rudý drak v čínské čvrti. Mladý Že Jun Wong dorazil do Ameriky jako kuli na lodi pašující opium. Když loď zakotvila v Cape Peak, podařilo se zotročenému Wongovi utéct a dostal se do Empire Bay. Bez peněz a znalostí angličtiny se rychle stal vazalem Triád. Pomalu stoupal v jejich hierarchii, strážil opiová doupata, až nakonec začal organizovat vlastní pašování. Svou současnou pozici získal. když prokázal věrnost zabitím svého bratrance, který ukradl náklad opia


Antonino Balsamo:

Antonio "Tony Balls" Balsamo je stárnoucí mafiánský voják rodiny Falcone. Tony pracuje pro rodinu už přes dvacet let. Dřív byl osobním řidičem TOmase Morettiho a bomba v autě, která jeho šéfa v roce 1933 zabila, ho vážně poranila. Od té doby tráví většinu času na vyděračských kšeftech rodiny a poskytováním "ochrany". Jeho současným úkolem je chránit rodinného Harveyhp "Beanse" Epsteina a tajemství, které malý účetní drží ve své hlavě.Mastňáci:

Pouliční gangsteři známí jako mastňáci se v Americe objevili začátkem padesátých let, jméno dostali podle svých napomádovaných účesů. Mastňáci se zajímají o motocykly, rychlé automobily a rock'n'roll. Rebelové a potížisti, tvoří temnou stranu rock'n'rollové generace. Prakticky neorganizovaní, tvrdí delikventi, vždy ochotní se porvat. Mastňáky v Empire Bay vede dřívější tankový technik z americké armády Billy "Kostra" Barnes, společně se poflakují kolem garáží a nepoužívaných pozemků v Millville, kde závodí se svými auty, chlastají a snaží se užívat si života.


Mike Bruski:

Mike Bruski řídí šrotiště v Riverside. Navenek je mechanik, ale ve skutečnosti je to profesionální zločinec, který se jako mladík dvakrát krátce poseděl ve vězení za účast na bankovních přepadeních v Lost Heaven. Po druhém pobytu ve vězení se Mike přestěhoval do Empire Bay a z úspor si otevřel vrakoviště. Mike organizuje různé drobnější operace, obchoduje s kradenými autodíly, překupuje kradené zboží a na vrakovišti pomáhá mafiánům s likvidací nepohodlných důkazů.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Která postava v mafii II se vám nejvíc líbí?

Vito Scaletta 40.5% (32)
Joe Barbaro 17.7% (14)
Henry Tomasino 8.9% (7)
Eddie Scarpa 7.6% (6)
Carlo Falcone 3.8% (3)
Nehrál jsem Mafia II 21.5% (17)

Komentáře

1 polopuma polopuma | Web | 11. března 2011 v 17:47 | Reagovat

nechceš se zúčatnit bleskovky na mém blogu? (web)

2 polopuma polopuma | Web | 19. března 2011 v 9:37 | Reagovat

plss...

3 lukáš lukáš | 27. března 2013 v 18:33 | Reagovat

ujde ;-)

4 david david | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 14:11 | Reagovat

vito je nej :-x

5 čurák čurák | 4. listopadu 2014 v 16:53 | Reagovat

:-D  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  O_O

6 orthian orthian | Web | 20. června 2015 v 6:51 | Reagovat

půjčky na 3 měsíce :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama